Szingapúr, az új startup-paradicsom

2017. március 09. 08:30

Minden adott ahhoz, hogy Szingapúr ugyanolyan fontos szerepet töltsön be a közeljövő startup-kultúrájában, mint a Szilícium-völgy.

2017. március 09. 08:30

Szingapúr, a három óriási piac, a kínai, az indiai és az indonéz közelsége miatt remek gazdaságföldrajzi fekvésű délkelet-ázsiai városállam a Szilícium-völgy példáját követve, könnyen a világ új startup fővárosává válhat. Fekvése mellett más tényezők is közrejátszanak: az állam óriási összegekkel támogatja az infokommunikációs szektort, az országot liberális gazdaság- és adópolitikája fejlesztők és befektetők számára egyaránt vonzóvá teszi.

A Világgazdasági Fórum 2016-os Globális információtechnológiai beszámolójából kiderül, hogy Szingapúr Finnországot, Svédországot, Norvégiát és az Egyesült Államokat megelőzve vezeti az úgynevezett Hálózati Felkészültségi Indexet (NRI, amelyen Magyarország a szerény 50. helyen áll). Az index a négy alkategóriába sorolt hajtóerők összteljesítménye alapján alakul ki: környezet (politika/szabályozás, üzlet/innováció), felkészültség (infrastruktúra, megfizethetőség, szkillek), használat (egyéni, üzleti, kormányzati), hatás (gazdasági, társadalmi). Emellett Szingapúré a világ egyik leggyorsabb és legdinamikusabban fejlődő internetkapcsolata is, a McKinsey összekapcsoltság indexen szintén világvezető.

Az átlag szingapúrinak egy-két okostelefonja van, 4G-t, otthon olcsó és könnyen hozzáférhető netet használ. Virágzik a különféle állami és magánintézmények (ARTC, Nemzeti Kutatási Alap stb.) által támogatott startup-ökossisztéma, rengeteg az ázsiai angyalbefektető, köztük Eduardo Saverin, a Facebook társalapítója is. Az állam eleve a GDP 1 százalékát kutatásfejlesztésre költi, 2016 és 2020 között 19 milliárd szingapúri dollárt fektet tudományos és technológiai kutatásokba. Az információbiztonságtól a 3D nyomtatásig, a város számos IT-csúcsrendezvénynek ad otthont.

Minden jel arra mutat, hogy Szingapúr globális innovációs csomópont szerepét megőrizve, a következő startup-paradicsom.
 

Összesen 4 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
noMores
2017. március 09. 23:50
Ideznem Orban Viktort nemregrol: "Jo dolog az innovacio, de...." Inkabb maradjunk maradi faszok:(
bdi
2017. március 09. 20:11
Megint egy PISA nyomorult. Nem a digitális államot vetették el, hanem az állami dolgozóknak az internetezést tiltották le, hogy ne fertőzzék össze vissza minden szarral a gépeket. Szingapúrban nálunk elképzelhetetlen mértékű az állam digitalizációja. Ráadásul nem oligarcha cégek fejlesztik, az állam csak API-kat ad, és magáncégek fejlesztik az alkalmazásokat.
gabor7th
2017. március 09. 19:05
http://ujtechkor.blog.hu/2016/09/12/a_jovo_nem_marketing_anyag_szerint?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201703&utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201703
gabor7th
2017. március 09. 19:05
Szingapúrban visszafogják ezt a digitális állam koncepciót mert rájöttek nem tudnák megvédeni. Sajnos nálunk épp ellenkező a tendencia. http://ujtechkor.blog.hu/2016/06/10/szingapurba_bekoszontott_az_ujtechkor?utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_201703
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!