A Microsoft oktatási célra készült speciális változattal rukkol elő nyáron a népszerű pixeles játékból.
„A Minecraft Education Edition az eredeti program kibővített változata lesz, a tanárok számára ad speciális eszközöket, hogy az iskolákban is fel tudják használni a különböző tantárgyak oktatása közben (nemcsak informatika, hanem kémia, biológia és egyéb tantárgyak is belekerülnek majd fokozatosan). A pixeles játék már 40 országban működik oktatási célból sikerrel, az Education Edition az eddigi tapasztalatokat ötvözi és az oktatók megjegyzései alapján kap új részeket és világokat. Ilyen például a történelem oktatására szolgáló világtérkép, ahol az egyiptomi piramisokat lehet megtekinteni, de Pompeii, az ókori görög világ csodái is belekerültek.
Egy halom feladványt is belerejtettek, de fényképező és fotókatalogizáló is a részévé vált az iskolai változatnak. Nem kell félni megmarad a játékos része, ezek a tanításra szóló részek csak kiegészítőként jelennek meg az eredeti változatban. Viszont érdekes tény, hogy mennyire komolyan gondolja a Microsoft ezt az oktatási dolgot, a tanároknak óravázlatokat és a Minecraft Mentors szoftvert is mellékelnek (itt sajátíthatják el a Minecraft szűz tanerők hogyan lehet hatékonyan oktatási feladatokra is munkára fogni a pixeles építkezős birodalmat).
Hogy zökkenőmentes legyen az átmenet a nyári szünetre lett időzítve az Education Edition változat megjelenése, így az oktatók is tesztelhetik. Addig viszont elindult egy közösségi oldal, ahol mindent meg lehet tudni mi vár a diákokra majd szeptembertől, ha tényleg használni is fogják a Minecraftot az órákon. Sokan vészharangot kongattak meg akkor, amikor bekebelezte a játékot a redmondi cég, de látható ugyan pénzt is akar belőle csinálni, de azért kihasználja az oktatási kártyát is, hiszen ha az iskolában is ezt használja a gyerek, majd megveszik a szülők neki otthonra is a Minecraftot biztosan.”
Pocsékul felejtenek az MI-algoritmusok, és addig nem is lesz komoly áttörés, amíg nem tanulják meg, hogyan szelektálják ki a felesleges, és őrizzék meg a fontos infókat. Ez a mai gépi tanulás egyik legnagyobb kihívása.
Meddig terjed ki az emberi együttérzés, nem veszélyes-e, ha érzelmekkel reagálunk mesterséges intelligenciával rendelkező tárgyakra? Elembertelenít-e az egyre emberibb MI?
A terhes Beyoncé Instagram-posztja 24 óra alatti 7 millió lájkjával bebizonyította, hogy a zeneiparban egyre fontosabbak a techcégek, közösségi platformok, és a hagyományos lemezkiadók mind inkább háttérbe szorulnak.
50 százalék az esély, hogy az MI 45 éven belül mindenben jobb lesz az emberi intelligenciánál. Ideje elkezdeni tervezni az automatizációra adandó válaszokat.
Egyelőre nem világos, hogyan működnek a mesterséges intelligenciák, a megértésükre kitalált módszerekkel csak részeredmények érhetők el. Pedig nem ártana, ha többet tudnánk róluk, mert a hétköznapokban is egyre gyakrabban alkalmazzuk őket.
A Facebook és a Neuralink is közvetlen agy-számítógép interfészen, gondolati úton történő interakciós technológiát fejleszt. Elménkért küzdenek a titánok. Muskék megoldása földhözragadtabb, de reálisabb.
Az amerikai Szövetségi Kommunikációs Bizottságnak időről időre beugrik, hogy szabályozni kellene az internetet. Aztán menetrendszerűen rájönnek, hogy lehetetlen.
A közvélemény jobban fél az MI fizikai megvalósulásaitól, például önvezető autóktól és robotoktól, mint a potenciálisan több veszélyt jelentő előrejelző algoritmusoktól, diagnosztikai megoldásoktól, gépi döntéshozástól.
Elbizonytalanodunk, ha egy chatbot majdnem, de mégsem úgy beszél, mint az ember. A robotikában rejtélyes völgyként ismert jelenség komoly akadálya a tényleg emberszerű gépek fejlesztésének.
Az AR nemcsak a világ jobb megismerésének, hanem a vállalati marketingnek is hatékony eszköze, cégek mindent megpróbálnak majd eladni vele. Nagyon hamar itt lesz a ma még szórakoztató kiterjesztett valóság igazi változata.
Nem ismerjük igazán a virtuális valóság hatásait, azt viszont tudjuk, hogy minden más médiumnál erősebben hat az agy valóságérzékelésére. Jobb, ha az iparág önszabályozza magát, mintha a kormány beavatkozna.
A robot eredetileg nem is azt jelentette, amit ma, de a mai jelentés sem az, amire vonatkozik. A megoldás, ha új szót találunk ki a klasszikus mechanikus szerkezetekre. A robotokra.
A sikeres vállalkozó a Szilícium-völgy hőse, az innováció és a giganövekedés bajnoka. De vajon minden áron, erkölcsi normákat kikezdve is megéri az a növekedés?
Megoszlanak a vélemények a mesterséges szuperintelligenciáról. lehet, hogy már most itt van, lehet, hogy 2045-ben jön el, lehet, hogy soha. Észrevesszük egyáltalán?
Bejelentkezés