Miért reménytelen az USA kormányának harca a titkosítás elleni?
„Szakértői vélemények szerint még ha sikeres is lesz az Egyesült Államok kormánya az Apple és más amerikai vállalatokkal szemben, és a hatóságok hozzáférhetnek titkosított üzenetekhez, terroristák és bűnözők változatlanul hozzá fognak férni ezekhez a technológiákhoz, használatukban aligha akadályozzák meg a rosszfiúkat.
A magyarázat pofonegyszerű: rengeteg titkosított terméket fejlesztenek a szövetségi kormány jogi hatáskörén kívül – vagy azért, mert külföldön, vagy azért, mert nyílt forrású projektek részeként készülnek.
Matt Blaze, a Pennsylvania Egyetem tanára szerint reménytelen ügy a titkosító szoftverek elleni rendelkezésekkel történő fellépés. A rendelkezések csak az amerikai törvények hatáskörébe tartozó területekre vonatkoznának, és még Amerikában sem akadályoznának meg senkit külföldi szoftverek használatában.
Az Amerikai Nyílt Technológia Kutatóintézet arra emlékeztet, hogy 2015-ben 16 titkosított kommunikációs alkalmazást fejlesztettek külföldön, illetve nyílt forrású projektekben.
A titkosító technológiákkal foglalkozó cégek elleni szövetségi fellépéssel csak azt érnék el, hogy a fogyasztók rivális külföldi vállalatok termékeit használnák, mert azokra nem vonatkoznának a megszorítások. Arról nem is beszélve, hogy a nyílt forrású projektekkel szembeni esetleges sikeres fellépéssel sem mennének sokra, mert nem tudnának mit tenni az interneten hozzáférhető kóddal.”
Összesen 2 komment
Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi.
Hozzászólás szerkesztése
Bejelentkezés