WHO: Egyelőre nincs ismert gyógymód a betegség kezelésére

2020. február 05. 16:37

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) cáfolta azon sajtóértesüléseket, amelyek szerint „áttörő” jelentőségű gyógyszereket fedeztek fel az új koronavírussal fertőzött betegek kezelésére.

2020. február 05. 16:37

Egy kínai televízió arról számolt be, hogy a Csöcsiangi Egyetem kutatói hatékony gyógyszert találtak az új vírusra, míg a brit Sky News szerint kutatók „jelentős áttörést” értek el a védőoltás kifejlesztésében. A sajtóhírekre reagálva Tarik Jasarevic, a WHO szóvivője kijelentette: „nincsenek ismert terápiák a 2019-nCov vírus ellen, és a WHO véletlenszerű ellenőrző próbákat javasol a hatékonyság és a biztonságosság mérésére”. Egy kórokozó elleni védőoltás kidolgozása és tesztelése rendszerint éveket vesz igénybe, és gyakran jár „csapdákkal és kudarcokkal” – tette hozzá.

A tudósok szerint még az új technológiáknak köszönhető gyorsított ütemben is legkorábban idén júniusban kerülhet abba az új koronavírus elleni védőoltás, hogy embereken is kipróbálják. A fertőzött betegeiket kezelni kívánó orvosok feltehetően más vírusfertőzésekre alkalmazott, engedélyezett gyógyszerekkel próbálkoznak, hogy lássák, van-e hatásuk, amíg az új gyógyszerek fejlesztés alatt vannak. A Gilead amerikai gyógyszergyár közölte, hogy az új koronavírus által megfertőzött kínai betegeken megkezdte egy Remdesivir nevű kísérleti szer tesztelését, de hangsúlyozta, hogy a munka jelenleg kutatási szakaszban van.

A CCTV kínai televízió szerint a vuhani gyermekkórház orvosai közölték, hogy a koronavírussal fertőzött várandós nők átadhatják a vírust a még meg nem született gyermeknek. Az orvosok azután nyilatkoztak így, hogy február 2-án egy fertőzött nő gyermeknek adott életet, és az újszülöttnél 30 órával később megállapították a koronavírus jelenlétét. Az újszülött stabil életjeleket mutatott, nem  volt lázas és nem köhögött, de légzési elégtelenség jelentkezett nála – tudatták az orvosok.

– mondta Cseng Ling-kong, a vuhani gyermekkórház újszülött osztályának főorvosa.

A kórház egy másik eset részleteit is közzétette, amelyben egy újszülött egészségesen született január 13-án. A dajkánál később mutatták ki a vírus jelenlétét, az anyánál pedig napokkal később. A csecsemőnél csak január 29-én jelentkeztek a tünetek. „Azt egyelőre nem tudhatjuk biztosan, hogy a csecsemő dajkája fertőzte-e meg az anyát, aki továbbadta a vírust a gyermekének. Azt viszont megerősíthetjük, hogy a gyerek koronavírussal fertőzött emberekkel volt szoros kapcsolatban, ami annyit jelent, hogy az újszülöttek is megfertőződhetnek” – mondta Cseng, hozzátéve, hogy egyik gyermek állapota sem válságos.

Vuhan a gócpontja a december 31-én kezdődött járványnak, amely azóta több mint 20 országba jutott el. Kínában – Hongkongot és Makaót nem számítva – a járványnak 490 halottja van, 24 324 megbetegedést erősítettek meg.

(MTI)

Összesen 24 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dénia
2020. február 06. 07:16
Kár. Ilyenkor már a H1N1 kapcsán már országos hisztéria volt nálunk is, hogy mindenki oltassa be magát. Szerintem lesz nemsokára oltó anyag, és ugyanolyan hisztériával fogják eladni milliárdoknak a világon, mint anno a H1N1 elleni oltást.
annamanna
2020. február 06. 04:23
Egy nagyon érdekes nézőpont, magyarul beszélő kínai fiatal nő: Koronavírus: a Pánik https://www.youtube.com/watch?v=WCnq9gkHS4w
Laudaricus
2020. február 05. 22:56
Ja, és a fertőzések száma is tízszer nagyobb.
998877
2020. február 05. 22:14
Ez már nem igaz. A londoni Imperial College jövő héten kezdi az állatkísérleteket corona vírus vakcinával. https://www.reuters.com/article/us-china-health-britain-vaccine/british-scientist-makes-breakthrough-in-race-for-coronavirus-vaccine-sky-idUSKBN1ZZ13W
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!