Szenzációs játékkal vertük meg az ezüstérmest – küszöbön a kijutás az olimpiára

2024. február 09. 22:25

Amennyiben a spanyolok ellen nyerünk, biztosan kijutunk a párizsi játékokra, de lehet, hogy enélkül is sikerül.

Budapest, 2024. február 9.
Juhász Dorka a kosárlabda olimpiai selejtezõ torna 2. fordulójában játszott Magyarország - Japán mérkõzésen a soproni Novomatic Arénában 2024. február 9-én. A magyar csapat 81-75-re nyert.
MTI/Tóth Zsombor

A magyar női kosárlabda-válogatott pénteken szenzációs játékkal 81-75-re legyőzte az olimpiai ezüstérmes Japánt a soproni olimpiai kvalifikációs torna második fordulójában – számolt be az Origo Sport.

A magyar csapat ezzel egyetlen apró lépésre van attól, hogy a párizsi olimpián szerepelhessen! Amennyiben vasárnap a kanadai csapat is megveri a japán válogatottat, kijutottak a mieink, ha viszont Japán veri meg Kanadát, akkor ehhez még le kell győzniük a márr biztos kijutó spanyol nemzeti együttest.

A mérkőzésről röviden

A portál tudósítása szerint a magyar csapat egy picit beragadt a meccs elején, a japánok 9-0-ra elhúztak, de egy időkérést követően a mieink is visszajöttek a meccsbe, és a csapat rotálásával valamint a megerősödött védekezéssel fel tudtuk tartani az ellenfelet.

Az első negyedet ugyan még 9 pontos előnnyel zárta a japán csapat, ám a második játékrészben jelentősen feljavult a magyar csapat, és egálra (32 -32) hozta az eredményt.

Japán megpróbált erősíteni a érkőzés második felében, a harmadik negyedet mégis a magyar csapat zárta ötpontos előnnyel (53-48). A közönség természetesen nagyon díjazta a magyarok játékát. Az olimpiai ezüstérmes japán válogatott azonban nem adta fel és vissza is vette a vezetést egy rövid ideig. A magyar lányok azonban megint fordíítani tudtak, és 60-55-ös állásnál az ellenfélnek kellett időt kérnie.

A végletekig kiéletzett végjátékban két perccel a dudaszó előtt egyenlített a japán csapat, ám jött Juhász Dorka (képünkön) és hárompontosával ismét előnybe kerültünk. A végén már a japánok jöttek ki védekezni, és egy büntetővel hatpontos előnnyel zárta a meccset a magyar együttes.

Eredmény, olimpiai selejtező, 2. forduló:Magyarország – Japán 81-75 (13-22, 19-10, 21-16, 28-27)Sopron, Novomatic Aréna, 2500 néző, v.: Anaya (panamai), Straube (német), Zein (szíriai)a magyar csapat pontszerzői: Határ 17, Dubei 16, Dombai 10, Juhász 11, Horváth B. 6, Lelik 5, Kiss V. 4, Varga A. 3, Studer 2, Goree 2, Aho 2.

Nyitókép: MTI/Tóth Zsombor

Összesen 13 komment

Iref
2024. február 10. 05:13
0-9-nél "elengedtem", félidőben "hátha", 59:56-nál "csoda"!!!! Bravúr a javából. Hajrá Kanada! Vasárnap már a meccs előtt olimpikonok lehetnek a lányok.